ПРОГРАМА
на Фестивал „МОРСКИ ИЗГРЕВИ”


Празник на изкуствата, духовността, здравето и красотата
Ахтопол 24 – 29 юли 2017 г.

 

24 юли

Дневни практики и семинари

5:30 - 6:30 – Посрещане изгрева на Слънцето; Скали до фара – водещ Бисерка Райкова

7:00 - 8:30 – Йога практика за всички желаещи с Ива Благоева; Южен край на плажа

9:30 - 11:00 – Семинар - Галерия "АлтерЕго"- "Боуен терапията" - Виолета Кузмова 

11:30 - 13:00 – Семинар - Галерия "АлтерЕго"-  "Хоопонопоно за живот без ограничения" - Боби Георгиев

Вечерни изпълнения и лекции – читалище-площад

19:30 - 19:50 – Откриване на Фестивала - открита сцена пред читалище „Хр.Ботев 1925”

19:50 - 20:30 – "На Ахтопол с любов!" - творчество посветено на гр. Ахтопол 

20:30 - 21:30 – Премиера на книгата "Богомилската алтернатива" - доц. д-р Веселина Вачкова 

21:30 - 22:30 – Музикална програма - поздрав към Фестивала и гр. Ахтопол                     

25 юли

Дневни практики и семинари 

5:30 - 6:30 – Посрещане изгрева на Слънцето; Скали до фара - водещ д-р Румен Стоилов 
7:00
 - 8:30 – Йога практика за всички желаещи с Ива Благоева; Южен край на плажа

9:30 - 11:00 –  Семинар - Галерия "АлтерЕго" - "Здраве за Жената" - Бисерка Райкова 

11:30 - 13:00 – Семинар - Галерия "АлтерЕго" - "Хюман дизайн" - Гергана Кацарова-Папа

Вечерни изпълнения и лекции – читалище-площад

19:30 – 20:15 – "Излекувай вътрешното си дете" - Марияна Анастасова

20:15 – 21:15 – Авторски концерт акустична китара и соло – Свилена Тенева

21:15 – 22:30 - "Тук в България" -  ВГ "Оренда” - гр. Етрополе  

26 юли

Дневни практики и семинари

5:30 - 6:30 – Посрещане изгрева на Слънцето; Скали до фара - водещ  Христо Буковски

7:00 - 8:30 – Йога практика за всички желаещи с Ива Благоева; Южен край на плажа

9:30 - 11:00 – Семинар - Галерия "АлтерЕго" - "Силата на йога" - Ива Благоева

11:30 - 13:00 – Практики за енергиен баланс - Галерия "АлтерЕго" -  "Изцеление на Вътрешното дете"- Марияна Анастасова

Вечерни изпълнения и лекции – читалище-площад

19:20 - 20:00– Откриване на изложба - дърворезба - Ангел Готфрид Стефанов , с участието на Вера Илиева 

20:00 - 20:45  – "За живот в здраве, свобода и хармония" - д-р Румен Стоилов

20:45 - 22:30 – "Прочетено върху дланта" - Квинтет Алхамбра

27 юли

Дневни практики и семинари 

5:30 - 6:30 – Посрещане изгрева на Слънцето; Скали до фара - водещ Виолета Кузмова

7:00 - 8:30 – Йога практика за всички желаещи с Ива Благоева; Южен край на плажа

10:00 - 14:00 - Сърфари за начинаещи със сърф училище "Акаша"; Централен плаж

9:30 - 11:00 – Семинар - Галерия "АлтерЕго" - "Древното светилище Индипасха в лечителската практика като магия на прераждането" - Христо Буковски

11:30 - 13:00 – Практически семинар за жени - Галерия "АлтерЕго" - "Женското присъствие" - Кремена Станилова 

 

Вечерни изпълнения и лекции – читалище-площад

19:30 - 20:20 – Авторски концерт акустична китара – Самуил Гелев

20:20 - 21:15 - "Танц" - поетично-музикален рецитал - Мина Карагьозова

21:15 - 22:30 – "Вземи един лъч слънце в сърцето си"  -  Музикално-театрална група "Пасторелла" с ръководител Вера Илиева                               

28 юли

Дневни практики и семинари 

5:30  - 6:30 - Посрещане изгрева на Слънцето; Скали до фара - водещ  Марияна Анастасова

7:00 - 8:30 – Йога практика за всички желаещи с Ива Благоева ; Южен край на плажа

9:30 - 11:00 – Семинар Галерия "АлтерЕго" - "Космическото изобилие - същност и инициация" - д-р Румен Стоилов 

11:30 - 13:00 – Семинар Галерия "АлтерЕго" - Техники за жената чрез движение и звук - Анжела Атанасова

Вечерни изпълнения и лекции – читалище-площад

19:30 - 20:30 – "Където крилата на чайките оставят белези във въздуха"- поетично-музикален рецитал
  
 Аксиния Михайлова

20:30 - 20:45 – Танц на суфите; "Фантазия" – модерен египетски танц - Анжела Атанасова 

20:45 - 22:30 – Концерт "Една китара не спира да звъни..."– Дует "Маестро и приятели” – Атанас Рачев и Милена Михайлова

29 юли

Дневни практики и семинари 

7:00 - 17:00 - Целодневен преход до тракийското светилище с лечебна вода Индипасха  - водещи Христо Буковски и д-р Румен Стоилов

Вечерни изпълнения и лекции – читалище-площад

19:30 - 22:30 – Гала концерт с участието на: 

                                                           Свилена Тенева 
                                                           ВГ "Оренда"

                                                           Самуил Гелев

                                                           Десислава Николова
                                                           Мария Парисова

                                                           Дует "Маестро и приятели"
                                                           Анжела Атанасова
                                                           Вера Илиева и Група "Пасторелла" 
                                                       
   Квинтет "Алхмабра"

Видовете събития и регламентиране на вход за тях може да намерите в секцията Билети